Autor:
Lota Vana

MRI ja GI aastakonverents võttis kahe instituudi eelmise aasta kokku

Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituut (MRI) ning genoomika instituut (GI) korraldasid traditsioonilise aastakonverentsi, kus võeti kokku lõppenud aasta olulisemad teadustööd.

Konverentsi juhatasid sisse instituutide direktorid Maia Kivisaar (MRI) ja Mait Metspalu (GI). Mõlema instituudi juhid tõid välja lõppenud aasta olulisemaid teemasid, mille sekka mahtus nii olulisi tunnustusi ja põnevaid projekte kui ka muret ühiskonnas toimuva üle. Nii tõi genoomika instituudi direktor Mait Metspalu eduka aasta järel, mil muuhulgas lansseeriti geenidoonoritele mõeldud teadusportaal esile, et mõeldes tagasi lõppevale aastale ei tohiks unustada Ukraina sõda, mis kestab kolmandat aastat. “Ukrainas toimuva meeldetuletus on iga päev ka meie Omicumi aatriumis, kus jätkatakse Ukraina relvajõududele varjevõrkude punumist,” ütles Metspalu.

Kahe päeva jooksul sai kuulata kokku 27 ettekannet ning pidada põnevaid arutelusid postersessioonidel. Lisaks kahe instituudi teadlastele astusid konverentsil üles külalisesinejad: TÜ keemia instituudist analüütilise keemia kaasprofessor Ester Oras, TÜ ühiskonnateaduste instituudist ajakirjandusuuringute kaasprofessor Marju Himma ning TÜ matemaatika ja statistika instituudist matemaatilise statistika kaasprofessor Märt Möls.

Konverentsil osales üle 150 huvilise. Konverentsi üks korraldajatest, Genoomika instituudi Eesti geenivaramu teaduskeskuse asedirektor ja mikrobioomika professor Elin Org ütles, et konverents annab hea võimaluse kahe instituudi teadlastel omavahel suhelda ja mõtteid vahetada: “Oli ääretult huvitav kuulata, millega on teadlased kahes instituudis viimasel aastal töötanud ja millised on teadustulemused.”

Teise päeva lõpuks kuulutati välja mitmed auhinnad. Kahe instituudi teadlastest moodustunud žürii valis sellel aastal parimaks suulise ettekande esitajaks Siim Kurvitsa, kes on genoomika instituudi 4. aasta doktorant ning parima postri eest määrati auhind genoomika instituudi 3. aasta doktorandile Kateryna Pantiukhile. Eesti Mikrobioloogia ühingu auhinnad said sel aastal  Analiis Veeremaa  ja Kateryna Pantiukh.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Kelli Lehto

VÄRSKE UURING: erinevate rahvaste uurimine aitas avastada uusi depressiooniga seotud geene

Sküüdi matus Bilski kindlustatud asula Skorobiri nekropolis.

Ukraina oli kuni viimase 500 aastani inimrännete risttee

Aastakonverents 2024

Kalendrisse kirja: MRI ja GI aastakonverents toimub 15.–16. jaanuaril